O filmu

Přes 30 let víme o problémech s klimatem, publikujeme data, zakládáme panely a nic zásadního se neděje. V posledních letech se díky klimatickým hnutím a aktivistům dostaly do hry emoce a najednou se věci daly do pohybu. Film Žal žen proto není o statistikách a teplotních stupních, ale o emocích, které vzbuzuje vidina kolapsu rovnováhy mezi planetou a lidmi. Je také hlavně o ženách, často matkách malých dětí, protože ženy leckdy vnímají a prožívají ohrožení klimatickou změnou naléhavěji než muži.

Trailer

Miroslav Novák
a Andrea Culková

Andrea Culková

Miroslav Novák

Andrea Culková
a Eduard Germis

Petr Čechák
a Ivan Horák

Zuzana Žežulková Maličká
a Martina Vídenová

O režisérce

Andrea Culková – filmařka, matka tří dětí a bojovnice za zdravější svět.
Její filmy mají výrazné formální ztvárnění s důrazem na vizuální složku, humor a esejistický přístup.

S filmem SUGAR BLUES (Cukr Blog) byla Andrea součástí řady mezinárodních workshopů, pitchingů. Po úspěšné premiéře v Dánsku film cestuje po celém světě, od Mexika po Koreu a Moskvy po Austrálii, a to nejen na festivalech, ale i v klasické kinodistribuci (v Japonsku či Španělsku), v televizi či na internetu. I v České republice v kinech a speciálních projekcích film vidělo tisíce lidí a zájem o film a debaty trvá.

V roce 2016 dokončila a úspěšně odpremiérovala film VZRUŠENÍ (v původním znění  H*ART ON) v soutěži na mezinárodním festivalu v Lipsku. Film s výraznou formální stránkou a filozofickým přesahem vznikl v produkci Duracfilmu (v koprodukci s ČT) a v současnosti se o jeho zahraniční šíření stará americký sales Syndicado. V Čechách byl film nominován na cenu Pavla Kouteckého a Cenu Andreje Stankoviče.

V roce 2016 Andrea natočila pro Českou televizi film Exekuce (v rámci dokumentární série Český žurnál), který rozpoutal diskuze na téma dluhové a sociální politiky státu. V produkci Duracfilmu aktuálně vstupuje do výroby s dokumentárním projektem TEPICH – MAGIC CARPET o největším ručně tkaném koberci na světě. Zároveň vyvíjí svůj hraný debut s názvem KŘEHKÁ KRÁSA MUŽSTVÍ o vyrovnávání se s novými mužskými a ženskými rolemi v dnešním měnícím se světě.

Fotogalerie

Kontakt

Miroslav Novak

Miroslav Novák

Táta tří dětí, nesmělý aktivista,
amatérský producent filmů Andrey Culkové

+420 774 138 838
info@duracfilm.com

Andrea Culkova_photo

Andrea Culková

Filmařka, matka tří dětí
a bojovnice za zdravější svět.

+420 777 184 520
info@duracfilm.com

Aktéři z filmu Žal žen jsou lidé jako Vy. Finance původně určené na propagaci filmu jsme proto raději využili na tvorbu webu, který podává pomocnou ruku i slova pochopení vám všem, kteří jste se ve filmu našli.

Web klimatického žalu vznikl za podpory Státního fondu kinematografie.
Peníze určené k propagaci filmu byly použity na tvorbu webu, aby odkaz filmu žil a pomáhal i nadále.
Design by Butterflies & Hurricanes.